Maturanti Srednje mješovite škole „Ivan Goran Kovačić” iz Herceg Novog, njih 264, se 19 časova okupilo na Trgu Belavista u Starom gradu, gdje su djevojke strpljivo pozirale u raskošnim toaletama, a momčad u odjelima i obaveznom ružom za svoju partnerku, pred kamerama i foroaparatima roditelja, rođaka, prijatelja ali i školskih drugara nižih razreda, koji su željeli da vide, kako to izgleda zakoračiti u svijet odraslih. Na ovom uvijek dirljivom ispraćaju našle su se mame, tate, tetke, braća, sestre, bake i deke koji su u jednom trenutku zakrčili Trg Belavista, želeći da se slikaju sa svojom djecom i njihovim drugarima. Bilo je smijeha, radosti, iščekivanja, ali poneka roditeljska suza.
Tačno u 20 časova, na stepeništu ispred Sat kule Mjesna muzika Đenovići je zasvirala, a kapije vremešne kule se otvorile da propuste maturante koji su, kako to već tradicija nalaže prodefilovali Trgom Nikole Đurkovića, Njegoševom ulicom a onda krenuli ka hotelu Plaža na maturski bal. Trg Nikole Đurkovića bio je pretijesan da primi sve Novljane koji uvijek rado dođu da isprate svoju mladost i daju im krila za bolje i svjetlije sutra, koje samo mladost može da donese. Momir Dragićević, direktor SMŠ „Ivan Goran Kovačić” istakao je da je riječ o zaista zlatnoj generaciji.
- Ispraćamo 264 maturanta. Riječ je o jednoj od uspješnijih generacija u istoriji naše škole, na koju smo veoma ponosni - poručio je Dragićević.
Tekst i foto:
Ksenija Matović
Odjeljenje: IV-v
Gimnazija
Odjeljenje IV-v –
Jovica Gudeljević, odjeljenski starješina
Petar Benderać
Marko Bojanić
Jelena Vojinović
Lidija Voučko
Sanja Vujičić
Ana Vujošević
Jelena Vukasović
Anastasija Vučetić
Jovana Vučetić
Marko Gardašević
Hristina Glogovac
Vasilije Dunić
Milica Živković
Stefan Janičić
Nina Krivokapić
Boris Marković
Vasilije Marković
Tamara Matković
Nikola Mustur
Jovana Nedović
Irina Obradović
Miloš Oljača
Nađa Petrović
Ognjen Savić
Nataša Sekulić
Filip Trojanović
Odjeljenje: IV-b, Gimnazija
Snežana Brajović, odjeljenski starješina
Una Vukotić
Jovana Goranović
Jelena Lučić
Milan Miljanić
Tamara Slavnić
Marko Baković
Tijana Barzut
Nevenka Bašić
Radmila Božović
Dejan Bulaja
Dejan Vidaković
Olivera Vuković
Pavle Đurišić
Risto Karadžić
Nataša Krivokapić
Spasoje Lazović
Miloš Milović
Selena Musić
Igor Nikolić
Ljubinka Okilj
Vasilisa Pavićević
Jovana Pušara
Jana Radan
Vladimir Rašković
Doris Stjepčević
Vuk – Luka Ukropina
Miloš Čerović
Odjeljenje: IV-e, ekonomski tehničar
Milorad Kisjelica, odjeljenski starješina
Vasko Vavić
Jovana Zorić
Dubravka Banićević
Marija Božović
Gordana Bošković
Nemanja Bošković
Sanja Vučković
Nikola Delibašić
Lazar Doklestić
Ana Duletić
Aleksandra Kovačević
Stevan Kosović
Tamara Kostić
Katarina Kraljević
Miljana Laban
Vladimir Lazarević
Dijana Lepetić
Jovana Lisičić
Kristina Martić
Pavle Milošević
Nevena Ninković
Nikola Novaković
Stefan Otović
Biserka Radović
Danijela Režić
Dragica Sijerković
Novak Čeprnić
Milorad Čičković
Marina Duvnjak
Aleksandar Marić
Odjeljenje: IVtu, turistički tehničar
Ranko Šabanović, odjeljenski starješina:
Marko Draganić
Biljana Ćeranić
Blanka Banović
Sanja Bijelić
Ksenija Velfel
Žarko Vuković
Nikola Giga
Sara Gojković
Katarina Ivanović
Dragana Kelava
Jovana Kovač
Rade Krivokapić
Aleksandar Lekić
Marko Milošević
Stefan Morović
Sanja Odalović
Dušan Pavlović
Marija Pavlović
Predrag Porobić
Stefan Porobić
Elena Rašković
Nataša Seferović
Nevena Sudžum
Aleksandra Tušup
Bojana Ćalasan
Marija Ćorsović
Nina Hadžajlić
Ljubica Čeprnić
Tatjana Čikara
Miloš Šuberić
Odjeljenje: IVft, fizioterapeutski tehničar
Natalija Bulajić, odjeljenski starješina
Marina Bojanić
Miloš Darinković
Božidar Krivokapić
Aleksandra Leiderman
Nemanja Matijašević
Vasilija Medar
Vanja Srdan
Luka Stevović
Rada Bašić
Petra Bojović
Ivana Vujačić
Dajana Gecaj
Sara Dragićević
Damjana Đukić
Đorđe Kamenarović
Ana Kovačević
Milan Matković
Ana Mišević
Anđela Milojičić
Jelena Ognjenović
Dušan Očinić
Slađana Roganović
Ivana Rogač
Kristina Selaković
Nikola Stojanović
Slađana Tomašević
Odjeljenje: IVgr,građevinski tehničar
Dijana Roganović, odjeljenski starješina
Mirjana Beko
Petar Malavrazić
Igor Madžgalj
Miloš Banićević
Zoran Bačanović
Jovan Vlaović
Matija Vujačić
Nikola Gugić
Miloš Kašćelan
Željko Kujačić
Helena Ljubomirac
Simo Murišić
Stefan Pješivac
Ljubica Terzić
Dejan Džolić
Dejan Šilj
Nikola Gagović
Aleksandar Đurđević
Marko Samardžić
Petar Terzović
Odjeljenje: IV-a
Gimnazija
Ljubomir
Ljubisavljević,
odjeljenski starješina
Aleksa Vavić
Anja Kontić
Marija Pašeta
Snežana Bojičić
Milica Vico
Aleksandra Vujnović
Milica Bučković
Ana Govedarica
Danilo Đokić
Marija Jovanović
Rade Klimović
Anđela Kovačević
Stevan Kovačević
Nebojša Kovačić
Marko Krivokapić
Stefan Krivokapić
Ana Lakić
Kristina Malović
Jovan Pašić
Milica Pejović
Uroš Stamenović
Jelena Teodorović
Katarina Tomašević
Vladana Šakić
Milana Šubara
Odjeljenje: IVtm,
tehničar marketinga
Nebojša Čalija, odjeljenski starješina
Slavica Vuksan
Uroš Đurović
Nikola Kuduz
Andrea Martić
Dragana Aćimović
Bojan Bigović
Luka Bulatović
Slobodan Burić
Stojanka Vujačić
Nataša Vukotić
Željko Grče
Bogdan Dabović
Željko Dabović
Marija Damjanić
Mirjana Dukić
Dejana Đuričić
Marijana Ilić
Dajana Jurković
Bojana Lalović
Vasko Milošević
Dejana Nikolić
Dušan Novaković
Nikola Pejović
Barbara Popadić
Snežana Radomirović
Vasilije Spaić
Milena Tauzović
Dino Herceg
Milan Crnogorac
Andrijana Čumbelić
Dalila Pačariz
Odjeljenje: UVu, ugostiteljski tehničar
Dragana Vujičić, odjeljenski starješina
Dušan Zečević
Nikola Sudžum
Miloš Bajčeta
Boško Bulatović
Dejan Vico
Vuk Vujanović
Dušan Vuksanović
Mihailo Vuksanović
Branko Vuletić
Milorad Dašić
Mihajlo Jovanović
Ivan Kilibarda
Filip Kolar
Danilo Leković
Dejana Murišić
Damjan Porobić
Aleksa Samardžić
Milorad Ćeklić
Ivan Filipović
Rade Harović
Stefan Seferović
Vladimir Šućević
Odjeljenje: IIIt, trgovac
Danijela Uskoković, odjeljenski starješina
Kristina Luković
Anđela Vukotić
Nikola Dražović
Aleksandar Klisura
Damir Krasnići
Aleksandra Laban
Bojana Pavlović
Miloš Radović
Ivana Radovčić
Anđela Savić
Ana Marija Strunjaš
Đorđe Tomović
Radovan Andrić
Bojana Jokić
Tamara Tegeltija
Odjeljenje: IIIu2, kuvar-konobar
Lidija Lepetić, odjeljenski starješina
Stefan Bujila
Marko Damjanović
Miloš Danilović
Nemanja Zurovac
Marina Nišavić
Siniša Pavlićević
Ognjen Pavlović
Alen Ramović
Marjan Bezjak
Ljubinka Bozovic
Adnan Mahmutović
Dejan Krstović